Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
31 %
9.3kmh
0 %
Hën
22 °
Mar
26 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

“Kumanova”, Gruevski: Jankullovska dhe Mijalkov do futen në librat shkollorë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

064e04289fde081793d8613652850ebe

Gjatë seancës së sotme Parlamentare kryeministri i Maqedonisë ka deklaruar para deputetëve se ministrja e dorëhequr, Jankulloska dhe shefi i shërbimit sekret Mijallkov  në tetë vite kanë qenë në pozicione të rënda dhe me rrezik ndaj për këtë arsye një pjesë e aksioneve të tyre do të futen në tekstet e librave shkollorë për gjeneratat e ardhshme.

“Bëhet fjalë për persona të cilët kanë dhënë kontribut të madh në zhvillimin e stabilitetit dhe sigurisë në shtet. Jankulloska dhe Mijalkov ishin tetë vite në pozicione shumë të rënda dhe me rrezik. Treguan profesionalizëm dhe patriotizëm, qetësi, e lojalitet ndaj shtetit dhe gjithmonë qëndruan në mbrojtjen e shtetit”, tha Gruevski. Seanca e sotme ka në fokus ngjarjet e fundit në Kumanovë ku 22 persona humbën jetën.

Lexo edhe:Maqedoni, dorëhiqet ministrja e Brendshme Jankullovska, shefi i Shërbimit Sekret dhe ministri i Transportit

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img