Hapësire reklamuese

Kulture & Art

Ermonela Jaho vlerësohet me urdhrin "Kalorëse e Arteve" nga Franca

Shkruar nga Newsbomb
Ermonela Jaho vlerësohet me urdhrin "Kalorëse e Arteve" nga
Ermonela Jaho

Kudo ku Ermonela Jaho shkel tanimë e dimë mjaft mirë që do të shënojë vetëm sukses dhe do të lërë atë shijen e mirë te të gjithë.

Së fundmi, sopranoja shqiptare me famë ndërkombëtare është vlerësuar nga Ministria e Kulturës në Francë me urdhrin “Kalorëse dhe Kalorës të Arteve dhe Letrave”.

Me të njëjtin urdhër është vlerësuar edhe Roberto Scandiuzzi .

“Dy karriera të jashtëzakonshme, dy artistë të mëdhenj dhe dy njerëz të jashtëzakonshëm, karrierën e të cilëve e kemi ndjekur prej disa dekadash”, thuhet në njoftim.

 

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese