Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
78 %
0kmh
0 %
Mër
41 °
Enj
41 °
Pre
39 °
Sht
40 °
Die
32 °
E mërkurë, 28 Korrik, 2021

Kulture & Art

80-vjetori i lindjes së Gaqo Çakos

Teatri i Operas dhe Baletit do të zhvillojë sot në orën 19:00 një mbrëmje gala për nder të Artistit të Popullit, Gaqo Çako. Kjo mbrëmje...

Arti i të thënit :”JO!”

Imagjinoni sikur jeni në një party... Një djalë ju ofron diçka për të pirë, duke ju thënë “ Hë pra, vetëm një të lutem!”...

Komani/ Forumi: Kumbaro flet me terma energjetike, s’ruan trashëgiminë. Ministria: Do kryejmë sondazhe

Ndërkohë, ministria e Kulturës ka reaguar në lidhje me diskutimet e zhvilluara sot nga Forumi i Trashëgimisë Kulturore për linjën e interkonjeksionit që pritet...

Quant e-Sport limousine, makina që harxhon vetëm… ujë deti

Një makinë sportive e që ka fituar të gjitha licencat gjermane të testimit rrugor e që lëvizë me ndihmën e elektromotorëve, si karburant konsumon...

Princi i Polifonisë Lefter Çipa: Ja si duhet të jetë juria e Festivalit të Gjirokastrës

Eshtë quajtur “Princi i Polifonisë”. Dhe e ka merituar këtë status prej vitesh. Me një postim të tijin Lefter Çipa shprehet për jurinë e...

Përkujtojmë lindjen e Lordit anglez, aq të dashur për shqiptarët

Shkrimtari anglez, romantiku dashamirës i shqiptarëve Xhorxh Gordon Bajron, kujtohet sot në ditën e tij të lindjes. Së paku, një herë në vit ne...

Keni frikë të vizitoni dentistin? Atëherë lumturohuni që jetoni në kete shekull

Keni frikë të shkoni te dentisti?! Atëherë lumturohuni që jetoni në këtë shekull! Të shkojmë te dentisti nuk është gjithmonë ajo cfarë dëshirojmë por...

Ndriçim Xhepa feston ditëlindjen, mbush 57 vjeç

Aktori i mirënjohur shqiptar Ndriçim Xhepa, feston 57- vjetorin e lindjes. Ai ka zgjedhur ta kalojë mes miqsh të mirë këtë datë të shënuar...

Filmi i bombardimeve në Beograd, për serbët akt terrorist

“  The sky above us” është filmi me metrazh të gjatë i xhiruar në Beograd i cili ka në qendër jetën e beogradasve në...

Sajmir Pirgu, koncert në Londër

Tenori shqiptar Sajmir Pirgu, do të mbajë një koncert të dytë në Londër pas atij të mbajtur në vitin 2004. Tenori tashmë me...

Lajmet e fundit