Tirana
overcast clouds
16 ° C
16 °
16 °
82 %
1.5kmh
90 %
Sht
15 °
Die
21 °
Hën
23 °
Mar
22 °
Mër
19 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

Arben Cici nxjerr librin: Pse Zogu zgjodhi Italinë

Diplomati Arben Cici vjen për lexuesin si një historian duke analizuar në thellësi, me ndihmën e arkivave të kohës, shqiptare dhe italiane, me librin...

Mbyllet BunkArt, u harxhuan për të 150 mijë euro

Në rrugën që ngjitesh pë rte BUNKART duket se kanë mbetur vetëm shigjetat dhe vijat e bardha që po prishen pak nga pak. Kur...

Shtëpia monument e At Gjergj Fishtës, drejt degradimit

Vitet e fundit është folur e stërfolur për restaurimin e shtëpisë së At Gjergj Fishtës,  por ende nuk është bërë asgjë ndërkohë që ky...

Foto fantastike me grataçielat në Dubai! “Çajnë” mjegullën mbi qytet

Foto fantastike të grataçielave që lundrojnë, e madje çajnë mjegullën e dendur që ka mbuluar hapësirën mbi Dubai. Këto janë imazhe spektakolare të fiksuara...

Elhaida Dani, me Riccardo Cocciante-n në Eurovizion

Këngëtarja e talentuar  Elhaida Dani, fituese e Festivalit të RTSH, do bashkëpunojë më Riccardo Cocciante për të na përfaqësuar në Eurovizion. 21- vjeçarja shkodrane,...

Vaso Tole: Ja disa detaje të këngës së Kongresit

Akademiku Vaso Tole, një ditë përpara 95 vjetorit të ngjarjes më të rëndësishme të shtetit shqiptar, mbajtjes së Kongresit në Lushnje, rikujton disa nga...

Filmi shqiptar, zyrtarisht në Berlinale

Filmi me metrazh të gjatë “Burrneshat”, do jepet premierë botërore në Festivalin Ndërkombëtar të Berlinit. Ky film, i mbështetur nga Qendra Kombëtare e Kinematografisë...

“Forum Ilirida” tani edhe në Lubjanë

Shoqata kulturore, ekonomike dhe arsimore e shqiptarëve “Forum Ilirida”, e themeluar vetëm gjashtë muaj më parë, hapi sot zyrat e veta në qytetin e...

Vjen “Skëndërbeu i pagjumë”

Premiera e filmit dokumentar, “ Skëndërbeu i pagjumë” pritet të shfaqet të hënën e orës 12:00 në sallën e kinemasë të Arkivit Qëndror Shtetëror...

Rrëzimi i murit në Butrint, Autoritetet: 4 muaj për restaurimin

Që prej disa ditësh në rrjetet sociale po qarkullojnë disa foto të shkatërrimit të një pjese të murit rrethues të Parkut Kombëtar të Butrintit....

Lajmet e fundit

spot_img