Tirana
broken clouds
15 ° C
15 °
15 °
88 %
2.1kmh
75 %
Die
20 °
Hën
24 °
Mar
23 °
Mër
18 °
Enj
15 °
E shtunë, 15 Maj, 2021
spot_img

Divat flasin SHQIP, DUA LIPA në kopertinën e revistës shqiptare më prestigjoze për gratë

Më në fund do të kemi një rrëfim tërësisht shqiptar për Dua Lipën, këngëtaren shqiptare të Kosovës që po pushton skenat ndërkombëtare. Kryeredaktorja e revistës...

Dalin detaje të reja nga zbulimi i “qytetit të artë” në Egjipt, daton para 3 mijë vitesh (FOTO)

Autoritetet në Egjipt kanë publikuar të dhëna të reja lidhur me zbulimin e një qyteti antik të ruajtur thuajse në mënyrë perfekte për 3...

Meta ia merr valles, dekoron ‘Pleqtë e Krujës’ me Titullin ‘Mjeshtër i Madh’: Kanë transmetuar ndër breza trashëgiminë tonë kulturore

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka vizituar sot qytetin e Krujës, aty ku spikat identiteti ynë kombëtar dhe çdo gjë identifikohet me emrin e...

Kodiku Beratinus, si shpëtoi dorëshkrimi i shenjtë i ruajtur për dekada në Berat?

Për kodikun Beratinus janë shkruar shumë studime në dy dekadat e fundit, qëkur mitropoliti i Beratit Anthim Aleksudhi foli për të për herë të...

E kemi parë gjithmonë me gjuhë jashtë, ja si shpjegohet fotoja ikonike e Albert Ajnshtajnit

Kanë kaluar 70 vjet që kur është shkrepur fotografia më e famshme të gjitha kohërave. Është 14 marsi i vitit 1951...

Këngëtarja Marsela Çibukaj mbështet Veliajn: Sot krenare për ndryshimet e kryeqytetit, mburrem te miqtë e mi të huaj

Këngëtarja e njohur shqiptare, Marsela Çibukaj, në një rrëfim për historinë e saj, tha se familja ishte skeptike kur ajo vendosi të kthehej në...

Ylli i Teatrit të Operas, Vikena Kamenica: Duhet të shohim përpara, jo më kthim në skenat e pluhurit

Ylli i Teatrit të Operas dhe Baletit, Vikena Kamenica, e cila shkëlqimin e parë e pati 20 vite më parë, është shprehur sot në...

Maliqi i ’14 vjeç dhëndërr’ feston 65-vjetorin, regjisori i bën urimin e veçantë: Mbase do lihet mënjanë festa e grave, e do kujtohesh ti

Sot në 8 Mars, aktori mbreslënës i kinematografisë shqiptare, Zef Mosi, ka ditëlindjen e 65-të. I njohur më së shumti për...

Shkaktoi luftë mes dy princave shqiptarë ku mbetën të vrarë 150 persona, kush është Jerina Dushmani

Ajo quhet si princesha e ëndrrave që shkaktoi luftë midis princave më të fuqishëm shqiptarë. Jerina Dushmani ishte princeshë shqiptare, e...

ARRATIA/ Ditëlindja e TETO OLLGËS, intervista e rrallë e aktores së madhe Violeta Manushi: Tregon emocionet e një jete në skenë (VIDEO)

Rrëfimet e tyre janë arkivuar viteve përmes mikrofonit të Arratisë. Shpaloset jeta e mundimshme drejt kontributit dhe arritjeve për të lënë gjurmë të mirë...

Lajmet e fundit

spot_img