Tirana
overcast clouds
17.1 ° C
17.1 °
17.1 °
75 %
1.6kmh
90 %
Enj
16 °
Pre
21 °
Sht
16 °
Die
20 °
Hën
25 °
E enjte, 13 Maj, 2021
spot_img

“Tirana 100”, suksese të njëpasnjëshme në arenën muzikore ndërkombëtare

Prestigjiozja britanike“Songlines” e rendit në Top of the World: “Më në fund del sekreti muzikor i Shqipërisë!”  Albumi muzikor “Tirana 100” realizuar nga grupi “Tirana-Tirona...

Rama me bashkëshorten në muzeun Uffizi në Firence, “shtanget” 1 orë para pikturave, ndalet te vepra që e frymëzoi të bëhej piktor

Kryeministri Edi Rama prej ditës së djeshme ndodhet në Firence të Italisë, ku gjatë vizitës së tij u ndal dhe në muzeun Uffizi. Kreu...

U vonua për shkak të pandemisë, por Maluma do vijë në Tiranë! Zbuloni se kur

Muzika, jeta e natës dhe koncertet pësuan një goditje të fortë gjatë vitit 2020 për shkak të pandemisë së koronavirusit. Shqipëria sigurisht ndjek trendin...

Bujar Asqeriu i pikëlluar për humbjen e aktorit: Ikën dhe Guljem Radoja. Artistët pakësohen dita ditës, vetëm politikanët…

Ndarja nga jeta mëngjesin e sotëm e artistit të mirënjohur Gulielm Radoja ka pikëlluar familjarët, por edhe miqtë, kolegët e të afërmit e tij. Aktori...

“Iku miku ynë i shtrenjtë”, Roza Anagnosti tregon telefonatën e fundit me Gulielm Radojën: Ishte i gëzuar se do luante në një film tani...

Ditën e sotme ndërroi jetë për shkak të infektimit me Covid-19, aktori i madh Gulielm Radoja, artisti i merituar që la pas shumë role...

Visar Zhiti poet disident dhe ato vargje tronditëse për të ringjallur të birin

Nga Sebastiano Grasso Përktheu nga italishtja Eugjen Merlika Marrë nga gazeta “Libertà” 25 prill 2021, Itali Gazetari i njohur dhe poeti Sebastiano Grasso, President i PEN Clubit...

Nga Antikiteti deri më Shek.XX, këta janë profesorët që do të rishkruajnë historinë e Shqipërisë, do të jetë botimi më i madh i Akademisë...

Akademiku Vasil Tole ka publikuar në rrjete sociale një foto ku shihen disa nga mendjet më të ndritura të vendit tonë. Janë profesorët që...

Rikthehet komedia e suksesshme “Boeing Boeing”, në 7, 8, 9 maj te Teatri Veror i Universitetit të Arteve

Komedia e suksesshme “Boeing Boeing” rikthehet këtë javë për publikun. Komedia do të jetë mbrëmjen e së premtes së shtunës dhe të dielës në Teatrin...

U fut me makinë në mes të Sheshit Skënderbej, shoferi dyshohet se është i droguar, Policia i gjen kanabis, mori para disa mjete të...

Shoferi i mjetit që u fut në mes të sheshit Skenderbej dhe rrezikoi jetën e disa qytetarëve, duke bërë manovra të rrezikshme, dyshohet se...

Dalin në dritë rrënoja antike në TIRANË: Zbulimet e reja arkeologjike pranë mozaikut (FOTO)

Gërmimet pranë Mozaikut të Tiranës kanë nxjerrë në dritë rrënoja antike. Lajmin e bën me dije, arkitekti i njohur Artan Shkreli, i cili thotë se...

Lajmet e fundit

spot_img