Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
34 %
2.1kmh
0 %
Enj
35 °
Pre
39 °
Sht
33 °
Die
30 °
Hën
33 °
E enjte, 18 Gusht, 2022
spot_img

Kultivuan kanabis me vlerë 9.5 milion stërlina, shpallen fajtorë dy shqiptarët (EMRAT)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Dy shqiptarë janë shpallur fajtorë, pasi akuzohen për prodhim dhe shitje kanabisi.

Orges Rizaj, 28 vjeç dhe Agustin Grembi, 26 vjeç, u kapën nga policia skoceze, teksa po kujdeseshin për bimët e kanabisit në fermën e ngritur nga vetë ata, në zonën e Possilpark, Glasgow më datë 2 nëntor të vitit që lamë pas.

albsig

Policia sekuestroi më pas bimët narkotike, vlera e të cilave shkonte në 9.5 milion stërlina.

Sipas policisë kjo sipërmarrje kriminale, ishte një organizim i një niveli të madh dhe sofistikuar.

Të dy shtetasit shqiptarë pranuan akuzat për prodhim droge në gjykatë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img