Tirana
scattered clouds
35.5 ° C
35.5 °
35.5 °
32 %
5.1kmh
40 %
Enj
35 °
Pre
32 °
Sht
35 °
Die
38 °
Hën
39 °
E enjte, 5 Gusht, 2021

Kultivuan 500 rrënjë kanabis në shtëpinë e tyre në Itali, arrestohen 2 vëllezërit shqiptarë

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

4d0610567f26f81dbfc72ca2cf7c0f32

Policia italiane ka arrestuar dy vëllezër shqiptarë, pasi kishin përshtatur shtëpinë për kultivimin e kanabisit.

Dy vëllezërit, 33 dhe 23 vjeç kultivuan 500 rrënjë kanabisi në një shtëpi në Torino të Italisë. Gjatë operacionit u sekuestruan edhe 100 kg kanabis gati për t’u paketuar dhe shitur.

Shqiptarët me banim në Torino, kishin marrë me qira një ndërtesë dhe e kishin shndërruar në një “serë” për prodhimin e kanabisit.

Efektivët e policisë bastisën vendin në Rrugën 26 Podgora të Italisë. Brenda u gjetën të gjitha pajisjet e nevojshme për ngrohjen e dhomave dhe filtrat për ventilim.

Lexo edhe ...

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img