Tirana
clear sky
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
34 %
3.6kmh
0 %
Mar
25 °
Mër
25 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
E martë, 21 Shtator, 2021
spot_img

Kultivonte kanabis në banesë, arrestohet 26-vjeçari

spot_img

Lajme të ngjashëm

4a180e9b2bf482990f747311f70981e2

Policia ka arrestuar një 26-vjeçar në Pukë.

Sipas bluve arrestimi i G. M. 26 vjeç, u bë pasi në afërsi të banesës së tij në fshatin “Mogurush”, Pukë, u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale 170 kubikë me fidanë të dyshuar kanabis sativa.

Njoftim i policisë:

Në vijim të planit të masave për kontrollin e territorit dhe parandalimin e kultivimit të bimëve nakotike, arrestohet nga policia një shtetas në tentativë për të kultivuar bimë narkoitke.

Nga strukturat e Komisariatit të Policisë Pukë në bazë të informacioneve të marra në rrugë operative dhe si rezultat i kontrollit të pandërpre të territorit, u arrestua në flagrancë shtetasi G. M. 26 vjeç, lindur në fshatin Ukth, Pukë dhe banues në Shkodër,

Arrestimi i tij u bë pasi gjatë kontrollit të territorit, në afërsi të banesës në fshatin  “Mogurush”, Pukë, u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale 170 kubikë me fidanë të dyshuar  kanabis sativa

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Pukë për veprën penale të “Kultivimi i bimëve narkotike” parashikuar nga neni 284 i Kodit Penal.

Më shumë

spot_img