Tirana
few clouds
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
44 %
4.6kmh
20 %
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 12 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Kultivonin lëndë narkotike në miniserë, arrestohen tre persona në Berat, procedohet kryeplaku i fshatit (EMRAT)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Tre persona kanë rënë në prangat e Policisë pasi akuzohen për tentativë dhe kultivim të bimëve narkotike.

Policia e Poliçanit dhe Skraparit në bazë të informacioneve të siguruara kanë bërë të mundur evidentimin dhe goditjen e dy rasteve të tentativës për kultivim të bimëve narkotike dhe kanë bërë të mundur arrestimin e tre shtetasve, Selami Hadëri, 47-vjeç, Ylber Hadëri 38 vjeç, banues në fshatin Braçë dhe Shpëtim Bregu,40 vjeç, banues në fshatin Tomorr.

Gjithashtu, në vijim të veprimeve u procedua penalisht dhe kryeplaku i fshatit Barçë, shtetasi A. R., 35 vjeç, pasi dyshohet se ka konsumuar elementë të veprës penale “Shpërdorim detyre”.  

Ndërkohë, materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat, për veprime të mëtejshme.

Njoftimi i policësë:

Evidentohen dhe goditen dy raste të tentativës për kultivim të bimëve narkotike.

Arrestohen në flagrancë 3 persona të dyshuar si autorë të tentativës për kultivim. 

Sekuestrohet një armë zjarri pushkë.

Procedohet penalisht kryeplaku i fshatit, për veprën penale “Shpërdorim detyre”.

Shërbimet e Policisë Poliçan dhe Skrapar, në bazë të informacioneve të siguruara, në vijim të kontrollit të territorit, me qëllim evidentimin dhe goditjen e rasteve të tentativës për kultivim të bimëve narkotike, kanë evidentuar në fshatrat Barçë, Skrapar dhe Tomor, kubikë ku ishin kultivuar fara të dyshuara cannabis sativa. 

Në përfundim të veprimeve të para hetimore, specialistët për Hetimin e Krimeve në Stacionin e Policisë Poliçan dhe në Komisariatin e Policisë Skrapar arrestuan në flagrancë shtetasit: S. H., 47 vjeç, dhe Y. H., 38 vjeç, banues në fshatin Braçë, pasi në tokat në pronësi të tyre u gjetën kubikë në të cilët ishin kultivuar fara të dyshuara cannabis sativa; 

Sh. B., 40 vjeç, banues në fshatin Tomorr, Poliçan, pasi në një miniserë në ambientet e banesës së tij u gjetën kubikë në të cilët ishin kultivuar fara të dyshuara cannabis sativa. Gjithashtu, gjatë kontrollit të banesës u gjet dhe u sekuestrua dhe një armë zjarri pushkë.  

Në vijim të veprimeve u procedua penalisht dhe kryeplaku i fshatit Barçë, shtetasi A. R., 35 vjeç, pasi dyshohet se ka konsumuar elementë të veprës penale “Shpërdorim detyre”.  

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat, për veprime të mëtejshme.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img