Tirana
clear sky
9.5 ° C
9.5 °
9.5 °
87 %
0.5kmh
0 %
Hën
20 °
Mar
20 °
Mër
16 °
Enj
20 °
Pre
21 °
E hënë, 25 Tetor, 2021
spot_img

Kultivonin kanabis në shtëpi, dënohen dy shqiptarët në Britani, policia u sekuestron armën e gjahut (EMRA-FOTO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Dy shqiptarë u dënuan me 8 vite burg në total nga Gjykata e Leicester në Britani, pasi u arestuan për kultivim kanabisi dhe armëmbajtje pa leje.

24-vjeçari Orland Aliu është dënuar me 5 vite e dy muaj burg dhe Xhelai Islami 45 vjeç, me 2 vite e gjysmë burg.

Të dy shqiptarët akuzoheshin për kultivim kanabisi në një shtëpi në zonën e Leicester, ndërsa në muajin janar të këtij viti u gjetën 550 bimë të lëndës narkotike.

Autoritetet britanike teksa zbuluan shtëpinë ku kultivohej droga, brenda saj gjetën dhe sekuestruan dhe një armë gjahu.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img