Tirana
broken clouds
7.5 ° C
7.5 °
7.5 °
93 %
2.1kmh
75 %
Hën
16 °
Mar
16 °
Mër
16 °
Enj
17 °
Pre
12 °
E diel, 4 Dhjetor, 2022

Kultivonin dhe shisnin kanabis në Selanik, arrestohen 5 shqiptarë në Greqi, sekuestrohet droga

spot_img

Lajme të ngjashëm

5 shqiptarë kanë rënë në prangat e policisë greke në Selanik, pasia akuzohen për kultivim dhe trafikim të lëndëve narkotike.

Bëhet me dije se në pranga kanë rënë 5 shqiptarë të moshës 40, 26, 31, 27 dhe 35 vjeç.

Mediat greke shkruajnë se 5 shqiptarët bashkëpunonin dhe mbjellnin, korrnin dhe më pas shpërndanin kanabisin në yona të ndrzshme të Selanikut.

Policia gjatë një kontrolli në banesat e shqiptarëve ka gjetur dhe sekuestruar 37 bimë kanabis, 37 kilogramë e 776 gramë kanabis të papërpunuar, 5 celularë dhe një sasi parash, të ardhura nga trafiku i drogës.

Më shumë
spot_img
spot_img