Tirana
few clouds
28.5 ° C
28.5 °
28.5 °
39 %
4.1kmh
20 %
Sht
27 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
Mër
27 °
E shtunë, 12 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Kultivonin bimë narkotike, arrestohet 27-vjeçari, shkon në 9 numri i të arrestuarve

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Një 27-vjeçar ka rënë në prangate policisë, në vazhdimësi të operacionit të koduar “Gjoçaj”, ku më herët janë arrestuar dhe tetë persona të tjerë.

Sipas njoftimit të policisë shtetasi G.P banues në Fushë-Krujë në bashkëpunim me personat e arrestuar më parë dyshohet se janë autorët të tentativës për kultivim të bimëve narkotike në vitin 2020 në një zonë të Matit.

Ndërkohë që Gjykata e Rrethit Gjyqësor Mat ka vendosur masën e sigurisë ‘Arrest me burg’, për  veprën penale “Kultivim i bimëve narkotike”.

Njoftimi i policisë:

Mat/Vijon operacioni policor i koduar “Gjoçaj”. Kapet dhe ndalohet një tjetër shtetas i shpallur në kërkim policor.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Mat, në vijim të punës për parandalimin, evidentimin dhe goditjen e paligjshmërisë, si dhe   kapjen e personave të shpallur në kërkim, kanë intensifikuar kontrollet, ku si rezultat i operacionit të koduar “Gjoçaj”, gjatë ditës së djeshme  u bë e mundur kapja dhe ndalimi i shtetasit : G.P., 27 vjeç, banues në Fushë-Krujë.

Ky shtetas  në bashkëpunim me  persona të arrestuar më parë nga policia, dyshohet se janë autorët të tentativës për kultivim të bimëve narkotike në vitin 2020 në një zonë të Matit, si dhe në ngarkim të tij, Gjykata e Rrethit Gjyqësor Mat ka vendosur masën e sigurisë ‘Arrest me burg’, për  veprën penale “Kultivim i bimëve narkotike”.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img