Tirana
few clouds
21 ° C
21 °
21 °
49 %
3.1kmh
20 %
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
E premte, 7 Maj, 2021
spot_img

Kultivonin bimë narkotike, arrestohen 2 persona në Mallakastër

spot_img

Lajme të ngjashëm

f120ea8f5851173932c2d4632db75e58

Policia e shtetit ka arrestuar 2 persona në Mallakastër për kultivimin e bimëve narkotike.

Në pranga kanë rënë shtetasit P. I, 44 vjeç dhe M. I, 27 vjeç. Personat në fjalë janë arrestuar pasi në afërsi të tokës së tyre, u evidentuan 95 bimë narkotike canabis sativa.

Sakaq, materialet i kanë kaluar Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”.

Njoftimi policisë:

Vijon kontrolli masiv i territorit për parandalimin e kultivimit të bimëve narkotike.

Kontrolle të ushtruara nga punonjësit e policisë në tokë dhe nga ajri me dronë.

Gjatë kontrollit të ushtruar me dronë, në zonën e Çorrushit, Mallakastër, u konstatua një rast tentative kultivimi.

Policia ka vënë në pranga shtetasit P. I, 44 vjeç dhe M. I, 27 vjeç, pasi në afërsi të tokës së tyre, u evidentuan 95 bimë narkotike canabis sativa.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier për veprën penale “Kultivimi i bimëve narkotike”.

Kontrolli i territorit do të vijojë pa ndërprerë, duke kontrolluar çdo cep të territorit, edhe në zonat më të largëta, falë përdorimit të flotës së dronëve dhe helikopterëve.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img