Tirana
clear sky
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
31 %
4.1kmh
0 %
Die
31 °
Hën
37 °
Mar
40 °
Mër
42 °
Enj
42 °
E diel, 25 Korrik, 2021

Kultivimi i kanabisit, shpallet në kërkim kreu i njësisë administrative në Lezhë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kreu i njësisë administrative Ungrejt në Lezhë është shpallur në kërkim nga policia pasi në këtë zonë u zbuluan gjatë tentativës për të mbjellë kanabis disa persona.

Si rezultat i kontrolleve të policisë në vendin e quajtur “Këneta e Balldrenit” është konstatuar në tentativë për të kultivuar bimë narkotike, shtetasi Gj. N., 55 vjeç, banues në Kallmet, Lezhë, i cili është vënë në pranga nga shërbimet e Policisë.

Ndërsa kreu i njësisë administrative Gëzim Kola. Me kërkesë të prokurorisë ndaj tij gjykata e Lezhës ka vendosur masën e sigurisë ‘arrest në burg’ në mungesë për veprën penale “kultivim i bimëve narkotike” dhe “shpërdorim detyre”.

Më shumë

spot_img
spot_img