Tirana
clear sky
3.5 ° C
3.5 °
3.5 °
87 %
0kmh
0 %
Enj
22 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
20 °
Hën
17 °
E enjte, 28 Tetor, 2021
spot_img

Kultivim kanabis dhe zjarrëvenie e qëllimshme, policia e Fierit arreston gjashtë persona (Emrat)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Gjashtë persona janë arrestuar nga Policia e Fierit pasi akuzohet për vepra të ndryshme penale.

Uniformat blu bëjnë me dije se  shtetasi Barjam Kalari, banues në Dushk, Lushnjë është kapur në flagrancë në anë të rrugës automobilistike Lushnjë-Rrogozhinë, duke djegur me zjarr mbeturina dhe për pasojë zjarri i ka dalë nga kontrolli duke rrezikuar përhapjen në ambientet dhe bizneset që ndodheshin aty pranë.

Në fshatinVrashtas të Fierit Durim Nazëraj dhe Bashkim Nazëraj janë arrestuar pasi në obborret e banesave të tyre kishin kultuvuar fidanë cannabis sativa, gjithashtu gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e njërit prej këtyre shtetasve policia gjeti dhe sekuestroi  një armë gjahu të cilën e mbante pa leje, si dhe 50 fishekë.

Shpëtim Muharremi banues në Levan, u ndalua pasi ka kërcënuar shtetasen K. O., e cila ishte e pajisur me urdhër-mbrojtje ndaj tij, gjithashtu edhe mbi shtetasin Algert Belulaj rëndon e njëjta akuzë “Dhunë në familje”

Njoftimi i plotë i Policisë:

DVP Fier

Vihen në pranga 6 shtetas, nga të cilët 1 për zjarrvënie, 2 për kultivim të bimëve narkotike, 1 për dhunë në familje, 1 për shkelje të urdhrit të mbrojtjes dhe 1 për shkelje të rregullave të qarkullimit rrugor.

Sekuestrohet 1 armë gjahu dhe municion luftarak.

-Nga specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Lushnjë, në  vijim të  punës për parandalimin e rasteve të zjarrvënies, identifikimin dhe arrestimin e autorëve, u arrestua në flagrancë shtetasi B. K., 63 vjeç, banues në Dushk, Lushnjë, pasi ky shtetas është kapur në flagrancë nga shërbimet e Komisariatit të Policisë Lushnjë, në anë të rrugës automobilistike Lushnjë-Rrogozhinë, duke djegur me zjarr mbeturina dhe për pasojë zjarri i ka dalë nga kontrolli duke rrezikuar përhapjen në ambientet dhe bizneset që ndodheshin aty pranë.

—- Në vijim të punës për evidentimin dhe goditjen e rasteve të tentativës për kultivim të bimëve narkotike, bazuar në informacionet e marra në rrugë policore, specialistët për Hetimin e Krimeve në Komisariatin e

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img