Tirana
broken clouds
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
75 %
Hën
30 °
Mar
33 °
Mër
34 °
Enj
39 °
Pre
40 °
E hënë, 15 Gusht, 2022
spot_img

“Kukull e Berishës dhe Metës”, Basha i përgjigjet Ramës: E kam treguar me vepra se PD-në e drejtoj unë, mbaj përgjegjësi për çdo veprim timin

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetari i Partisë Demokratike Lulizm Basha i është përgjigjur sulmeve të kryeministrit Rama, pasi ky i fundit e cilësoi kryedemokratin si një “kukull në duart e Berishës dhe Metës”.

Basha u shpreh në Report Tv se e ka treguar me fjalë dhe vepra se është ai që e drejton Partinë Demokratike dhe mban përgjegjësi për çdo veprim të tijin.

“Përgjigjen e ka marrë jo vetëm me fjalë dhe vepra, kryetar i PD jam unë dhe mbaj përgjegjësi për cdo veprim timin”, tha Basha.

Për sa i përket zgjedhjeve parlamentare, ai tha se 25 prilli është dita e ndryshimit, ndërsa shtoi se edhe anëtarët e PS-së i kanë thënë që do votojnë partinë e tij.

“Problemet e këtyre 8 viteve që është bërë kapicë dhe që kërkojnë zgjidhje realiste se janë ngopur me premtime boshe, 25 prilli shqiptarët do të vendosin për veten e tyre, pyetja është a vazhdohet më, me premtime dhe tullumbace elektorale para zgjedhjeve apo ka ardhur momenti të ndryshojmë. Unë ndjej një etje për ndryshim, që i ka bashkuar shqiptarët përtej gjykimeve politike Takoj anëtarë të PS që do votojnë për ndryshimin, ndryshimi vjen duke votuat PD dhe programin tonë, mungesë e programit dhe bilancin e shtyn drejt marrëzive totale”, u shpreh kryedemokrati.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img