Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
94 %
0kmh
0 %
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
30 °
Mër
28 °
Enj
20 °
E diel, 26 Shtator, 2021
spot_img

Kuksiani i pandalshëm, i kthehet Ristanit: Shtyva 3 ditë injeksionet e kimios për Bashën

spot_img

Lajme të ngjashëm

Nuk ndalet kuksiani Ibsen Elezi pas fjalimit që “shkundi” demokratët në Kuvendin e PD.

Elezi i kundërpërgjigjet sekretarit të PD Arben Ristani sipas të cilit demokrati kuksian ka qenë pjesë e fushatës së Safet Gjicit në vitin 2017.

Ai e cilëson si “shpifje të neveritshme” ndërsa pohon se për të qenë prezent në takimin e Bashës në datë 12 qershor, shtyu injeksionet e Kimio-Terapisë.

REAGIMI I PLOTË:

Shoku Ristani !

Kjo shpifja juaj ne opinion se une kam qene pjese e Gjicit ne fushaten e 2017, eshte e neveriteshme.

Imagjino kush eshte bere Sekretar i Pergjithshem i PDSH.

Ne 2017 une kam marre pjese 3 dite:

– 5 ose 6 qershor ne prezantimin e kandidateve ne kryesine e PD Kukes, erdha nga Tirana per hater te mikut tim Isuf Cela.

Ajo qe thash ishte : “ koleg te kryesise deges kam ardh per t’ju thene dy fjale ne mbeshtetje te kandidatit per deputet Z.Isuf Cela, Basha ka bere nje nga zgjedhjet me te mira, por problemi eshte se te ka futur ne mes te dy kandidateve injorant dhe te pamoralshem. Isuf ta kane minu terrenin ne Kukes, veja mendjen dhe thello rezultatin ne Tropoje, etj etj”

Askush nuk kundershtojnne ate salle me

mbi 50 persona”

– Ne takimin prezantues nga Basha te dates 12 qershor ne mos gabofsha, por mbaj mend mire se e shtyva 3 dite daten e injeksioneve te Kimio-Trapise vetem per te qene prezent ate dite.

Eshte e vertete qe ate dite me ka ftu per kafe Gjici, ne nje kafe ne qender te institucioneve, por vetem ndihme s’me ka kerkuar.

Takimi me shume kishte te bente me Kryetarin e Qarkut te inkriminuar qe ne Komisionin Qendror Zgjedhor e kishte nderhy Flamur Noka per te mos e shkarkuar, gje te cilen me vone Muli e ka pranuar edhe ne prezence te Kryetarit PD Kukes Z. Rexhmati dhe Lulezim Bashes.

– Diten e votimit edhe pse ne Kimio-Terapi erdha nga Tiraba dhe votova se do ishte turp qe une dhe familja ime te mos votonim Isuf Celen.

Per Gjicin ta thote vete Muli se sa e ka ndihmuar dhe sa here ka ngrene dhe ha dreka e darka

Shoku Ristani edhe nje pyetje te fundit, kur je perballe me pse rri si m.. ti ore?!

Më shumë

spot_img