Tirana
scattered clouds
17 ° C
17 °
17 °
72 %
2.1kmh
40 %
Enj
22 °
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
21 °
E mërkurë, 5 Maj, 2021
spot_img

Kukësi dhe Dibra mbyllen si bastione “besnike” të demokratëve; kush janë DEPUTETËT e ardhshëm nga PD dhe PS sipas mandateve

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kukësi dhe Dibra, dy bastione të djathta në veri të vendit, i kanë qëndruar besnike Partisë Demokratike edhe në këto zgjedhje. Kukësi, ka shpallur i pari rezultatin final të numërimit të votave, ku PD ka marrë 2 mandate dhe PS 1.

Pak minuta më parë newsbomb.al raportoi dhe për përfundimin e numërimit të votave edhe në Qarkun e Dibrës. Demokratët e këtij qarku festuan me brohorima e thirrje në mes të qytetit për këtë fitore. Në këtë qark, PD ka marrë 3 mandate dhe PS 2, kurse LSI-ja ka dalë “bosh”.

Por, kush janë deputetët e ardhshëm në këto dy qarqe?

Kukës: PD 2 deputetë, respektivisht Flamur Hoxha dhe Isuf Çelaj –  PS 1, respektivisht Greta Duraku.

Dibër: PD 3 deputetë, respektivisht Xhelal Mziu, Kreshnik Çollaku dhe Dhurata Çupi – PS 2 deputetë, respektivisht Lavdrim Krashi dhe Aurora Marra.

Kujtojmë se, së shpejti në këto qarqe do të nisë dhe numërimi i votave të secilit kandidatë. “herësi” për të thyer listën është 10.000 vota.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img