Tirana
clear sky
32.5 ° C
32.5 °
32.5 °
35 %
1.5kmh
0 %
Mër
37 °
Enj
37 °
Pre
37 °
Sht
35 °
Die
35 °
E mërkurë, 23 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Kujtim Gjuzi nxjerr zbuluar deputetin e PD-së: Kishte hartuar rezolutën e “zezë” për myslimanizmin në Shqipëri, që të mos futemi në Europë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Krei i Partisë Konservatore, Kujtim Gjuzi ka treguar sot në emisionin “Pasdite në ABC”, një moment nga konferenca në Vjenë ku është diskutuar për rezolutën e vendeve që kanë premisa për t’u bashkuar familjes së madhe të europiane.

Gjuzi tha se Shqipëria ishte bashkë me Bosnje Hercegovinën dhe Turqinë, dy vende me shumicë absolute myslimane.

Kur Gjuzi e kishte pyetur diplomaten gjermane se pse e kishin bashkuar vendin tonë me Turqinë dhe Bosnjen, ajo i kishte thënë se rezoluta ishte hartuar nga një deputet e PD-së, emrin e të cilit ai nuk e bëri me dije.  

Kujtim Gjuzi: Një rast kemi qenë në Vjenë dhe ishte politikania gjermane Doris Pack. Po bëhej rezoluta dhe atje thanë; Bosnja, Shqipëria, Turqia nuk do jenë pjesë e BE përsa kohë komuniteve fetare nuk do i kthehen të gjitha pronat dhe nëse do kenë lëvizje undergraund neo-otomane. Fëmijët e mi kanë emra kristianë etnikisht shqiptar. Më fal i thashë kërkoj pushim dhe i them; si ma le Shqipërinë me Bosnjen dhe Turqinë me shumicë absolute islame. Më tha; më vjen keq, por rezolutën e ka formuar një deputet i PD-së se s’dua tani të përmend emra. Neo-otomania me 4 minare përballë parlamentit, ja këtu do jemi, kush nuk do ta pranojë këtë do të mashtrojë veten.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img