Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
88 %
2.6kmh
0 %
Hën
33 °
Mar
34 °
Mër
36 °
Enj
38 °
Pre
38 °
E hënë, 21 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Kujtim Gjuzi me “Partinë Albania” renditet krah SHBA: Mbështesim sekretarin e USA! Jemi në një LINJË

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Edhe deputeti opozitar Kujtim Gjuzi ka reaguar pas vendimit të SHBA për ta shpallur non-grata Sali Berishën, duke thënë se partia e tij është në një linjë me amerikanët.

Në një deklaratë përmes Partisë Konservatore Albania, Gjuzi kërkon të dijë më tepër nga SHBA, pse e ka “dhënë këtë deklaratë bombë” për Berishën, që siç thotë ai është një njeri të cilit shqiptarët i kanë besuar në momente kritike.

Më tej, Gjuzi i bën thirrje prokurorisë “të vihet në lëvizje” për të hetuar si Sali Berishën dhe familjarët e tij, por edhe qeveritarë të tjerë.

Reagimi i plotë:

“PARTIA KOMBETARE KONSERVATORE Albania”

Deklarim Mbeshtetes per sekratarin USA

Konservatoret jane ne nje LINJE per hetim te c’do vepre korrupitve kur provat e faktet jane dhe duhen verefikuar nga drejtesia e re ne respekt te zbatimit te Ligjes.

7 vite nga votimi unanim me 140 vota pro ne Kuvend per Reformen ne Drejtesi dhe SPAK, BKH, Prokurori e Pergjitheshme kane deshtuar te ngrejne akuza ”peshqeve” apo peshkaqeneve te politikes shqiptare. Keta deri tani jane marre me Cironkat e korupsionit lokal. Institucionet e reja te drejtesise kane deshtuar te paraqesin prova dhe fakte ndaj cilido qe perflitet per korrupsion qeveritar pra Shteti i se drejtes dhe respektim i Ligjit ne Shqiperi nuk funksionoj. Miqte tane amerikane jane investuar qe kjo gjase anti korrupsion te ndodhe por deri tani nuk ka qene e mundur sepse qeveritaret tane jane te gjithe te korruptuar dhe kjo gjasi ndodh sepse ketu vidhet gjeja kryesore vidhet vota e Lire.

 – Sektretari i Shteteteve te Bashkuara te Amerikes jep deklarate “bombe” per kryeministrin a presidentin qe ne u kemi besuar ne momente kyce te historise. Konservatoret kemi qene jasht qeverisjeve te tyre edhe pse kemi kontribuar mjaft fort me 2005 per te ardhur PD ne qeverisjen e saj te premtuar me “DUAR TE PASTERTA”

 Konservatoret duhet dhe mbetet te presim se si do te reagojne organet e dretesise se RE Shqiperia nuk mund te vijoje dhe nuk ka luksin per me shume se 31 vite me korrupsionin zgjedhor, korrupsionin Shteteror, Korrupsion administrativ Lokal te qeveritareve qe shume po perfliten tashme  edhe nga miqte tane historike zyrtare te larte te Shtetit Amerikan.

Shqiptaret meritojne nje qeveri ndryshe nje qeveri pa korrupsion zgjedhor nje qeveri pa PPP, KCK e te tjera afera korruptive qe i kane bere shqiptaret te ikin nga vendi i tyre sepse nuk kane me besim tek askush te asnje politikan Shqiptar. Shteti i se drejtes ka organet e drejtesise te cilat duhet te kishin vepruar por kurre nuk eshte vone. Ketu fillon shteti i se drejtes ku ligji eshte njesoj i barabarte per te gjithe qytetaret e Republikes se Shqiperise. Te gjithe ata qe kane shkelur ligjin apo kane favorizuar aksione perfituese familjare duhet te spjegojne qarte duke u mbrojtur perpara shtetit te se drejtes me prova dhe fakte qe nuk jane te korruptuar por gjithnje duke dale perpara drejtesise.

Sekretari i Shtetit USA foli sot qarte dhe SPAK, BKH dhe Prokuror i pergjitheshem duhet te vendosen ne levizje per te gjetur prova per per kryeministrin e prfolur per korupsion dhe familjaret e tij ne fakt ka kryeministra qe manipulojne zgjedhje dhe per keta duket qe do te jete deklarimi i radhes, Presidente. Ministra aleate te qeverive te majta e te qendres qe kane qeverisur kete vend per 31 vite ne demokraturen e korrupsionit per te cilen flet qarte USA shtet Aleat me dashamiresi ndaj ne SHQIPTAREVE duhet te na beje ne politikaneve qe te jemi perpara drejtesise sepse edhe ne kemi difektet tona ne mos zbulimin e aferave te qeveritareve tane ne keto 31 vite demokrature.

Tirane 19.05.2021    Zyra e Shtypit “PKKA”

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img