Tirana
clear sky
24.5 ° C
24.5 °
24.5 °
31 %
9.3kmh
0 %
Hën
22 °
Mar
26 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Kujtim Gjuzi kërkon interpelancë me Sali Berishën në Kuvend, ja si i përgjigjet Gramoz Ruçi

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputeti Kujtim Gjuzi ka kërkuar nga foltorja e Kuvendit një interpelancë me ish-kryeministrin Sali Berisha.

Kjo kërkesë është bërë pasi sekretari amerikan i Shtetit shpalli “non grata” Berishën së bashku me bashkëshorten e tij dhe dy fëmijët Argita dhe Shkëlzen Berisha.

Në lidhje me këtë ngjarje ka pasur reagime të shumta nga politikanë, analistë, gazetarë e më gjerë.

Edhe Kujtim Gjuzi është shprehur i shqetësuar dhe ka kërkuar që të marrë një informacion më të detajuar dhe të gjerë lidhur me situatën.

Pjesë nga biseda në Kuvend:

Kujtim Gjuzi: Në këtë koncept jam i shqetësuar për të marrë një informacion më të detajuar me të gjerë në lidhje me situatën. Nëse mund të publikoni një kërkesë për paraqitjen e Sali Berishës për akuzën që ka bërë ndaj Xhorxh Sorosit për veprimet e tij të dyshimta në Beograd.

Ruçi: Faleminderit zoti Gjuzi, lidhur me kërkesën tuaj, ne nuk mund të bëjmë një interpelancë me ish kryeministra dhe as me presidenta.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img