Tirana
clear sky
14.5 ° C
14.5 °
14.5 °
88 %
1kmh
0 %
Die
27 °
Hën
25 °
Mar
26 °
Mër
26 °
Enj
27 °
E diel, 13 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Kujtim Gjuzi i sinqertë: Unë nuk e meritoj postin e Presidentit, për arsye objektive dhe familjare

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Deputeti Kujtim Gjuzi ka folur sot në mbrëmje për shkarkimin e Presidentit Ilir Meta nga Parlamenti.

Ai la të kuptohej se vota e tij ishte pro, madje tha se sakrifikoi 90 minuta nga jeta e tij për Metën.

Lidhur me këtë temë dhe me një president të ardhshëm të mundshmë, Gjuzi e përjashtoi veten e tij nga ky post.

Gjuzi: Unë Metën  e kam dërguar në gjykatën Kushtetuese e unë njoh shtetin e së drejtës. Meta nuk ka ikur akoma sepse duhet vota parlamentare për të shkuar në Kushtetuese. Unë e kam thënë vetë se për arsye objektive familjare nuk e meritoj postin e presidentit. Më këtë unë e mbyll. Ne jemi njerëz të oborrit, por njeri i oborrit më shumë se Rama nuk ka.

Bejto Malo: Unë kam 3-4 emisione që ti më ke thënë mua do bëhem President.

Gjuzi: Ma gjej kur e kam thënë unë këtë.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img