Tirana
clear sky
18.5 ° C
18.5 °
18.5 °
82 %
1kmh
0 %
Mër
35 °
Enj
34 °
Pre
32 °
Sht
31 °
Die
27 °
E mërkurë, 10 Gusht, 2022
spot_img

Kujtim Gjuzi i del në mbrojtje Rudina Hajdarit: Faleminderit Rudinë që po mban lart emrin e babait tënd

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryetari i Partisë Konservatore Kujtim Gjuzi i ka dalur në mbrojtje deputetes së Partisë Demokratike, Rudina Hajdarit, pasi kjo e fundit nuk pranoi që të digjte mandatin e saj duke arsyetuar se në parlament bëhet opozitarizmi i vërtetë. 

albsig

Sipas Gjuzit, Rudinën edhe për shkak se vjen nga një familje që ka kontribuar për Partinë Demokratike që nga themelimi i saj, si dhe duke qenë e bija e liderit të studentëve të Dhjetorit, Azem Hajdarit nuk mund që ta fyejë askush.

Postimi i plotë:

Zonja Rudina është zonjë në radhë të parë dhe nuk mundet ta fyejë askush. Familja e saj dhe lideri i studentëve liberatorë që i bëri shqiptarët të flasin lirshëm por jo të fyejnë sidomos një zonjë që është vajza e një heroi jo vetëm në trojet shqiptare.

Faleminderit Rudinë që vijon të mbash lart emrin e babait tënd e mikut tim të paharruar.

Kujtim Gjuzi

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img