Tirana
clear sky
15.5 ° C
15.5 °
15.5 °
88 %
1kmh
0 %
Mër
24 °
Enj
24 °
Pre
25 °
Sht
29 °
Die
29 °
E mërkurë, 22 Shtator, 2021
spot_img

Kujtim Gjuzi denoncon në Kuvend: Deputeti i Vlorës ofendon nënën me djalin e sëmurë, këtë herë…

spot_img

Lajme të ngjashëm

fcd477e71ce2c6e0dd7726e418fffcee

Deputeti Kujtim Gjuzi në fjalën e tij në Kuvendin e Shqipërisë ka denoncuar një rast ku një nga deputetët e Vlorës ka ofenduar me mesazhe nënë e një djali të sëmmurë në Vlorë.

Sipas Gjuzit, deputeti i ka thënë gruas se fatkeqësia më e madhe e djalit të saj është se ka atë për nënë.

Ai është shprehur se këtë herë nuk do ta thojë emrin e deputetit, por në rast se ndodhë përsëri nuk do të ngurrojë ta bëjë publik.

“Në seancën e kaluar meqënëse kryeministri më përmendi emrin, ju nuk më latë të drejtën e replikës. Nuk është mirë në momentet që ne duam të bëjmë replikën me kryeministrin, ju të thoni që jemi në kohë pandemie dhe s’kemi kohë.

Deputetë të Vlorës, fyejnë një nënë të një djali të sëmurë me emrin Flori, duke i thënë se fatkeqësia më e madhe është që ka nënë atë. Këtë herë s’do t’ja përmend emrin, por herë tjetër nuk do kursehem”, tha Gjuzi.

Më shumë

spot_img