Tirana
few clouds
2.5 ° C
2.5 °
2.5 °
75 %
2.1kmh
20 %
Mar
3 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
15 °
Sht
10 °
E martë, 30 Nëntor, 2021
spot_img

Kujt i drejtohet Meta? Presidenti: Një intelektual më tha se ambasadat janë streha e fundit e maskarenjve

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Presidenti Ilir Meta ka treguar mbrëmjen e sotme në Syri Tv se një intelektual i ka thënë se ambasadat ajën streha e fundit e maskarenjve”.

“Unë nuk ngatërrohem me ambasadat. Një intelektual më tha një gjë të mençur. Tha dikur thuhej se nacionalizmi është streha e fundit e maskarallëkut, sot ambasadat janë streha e fundit e maskarennjve.  Këto histori me pro amerikanë, me pro gjermanë, antiamerikanë e antigjermanë, duhet të marrë fund”, deklaroi Meta.

Por kujt i drejtohet Meta me këtë shprehje? Kujtojmë se Presidenti dhe ambasadorja amerikane Yuri Kim kanë patur përplasje të ashpra para zgjedhjeve të 25 Prillit, ku Meta e zkuaoi ambasadoren se po mbante anën e Edi Ramës.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img