Tirana
few clouds
21 ° C
21 °
21 °
49 %
3.1kmh
20 %
Pre
24 °
Sht
25 °
Die
27 °
Hën
26 °
Mar
26 °
E premte, 7 Maj, 2021
spot_img

Kujdes! Po bëhet virale, loja e rrezikshme mund të shkaktojë viktima (VIDEO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

d20c7b527b1048056e1e64cabbf205d5

Prej disa kohësh po qarkullon një lojë e rrezikshme e cila filloi në Spanjë dhe tani është përhapur në të gjithë botën.

Kjo lojë duket se është bërë virale dhe po rritet me shpejtësi të madhe.

Rregullat janë të thjeshta në dukje por që rrezikojnë jetë njerëzish.

Mjafton të keshë muzikë në sfond dhe personi që ndodhet në sendilen e parë duhet të dalë nga makina duke kërcyer ndërkohë që edhe makina është në lëvizje. Gjithashtu duhet të mbash të njëjtin ritëm ecje derisa të kthehesh përsëri në makinë.

Policia spanjolle bën thirrje që të mos e provoni pasi kjo lojë e rrezikshme mund të shkaktojë viktima.
Në Abudabi ka pasur edhe të arrestuar për shkak të kësaj sfide.

Shumë të rinj po e praktikojnë dhe me pas postojnë videot e tyre në instagram duke bërë hashtag #kiki 

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img