Tirana
clear sky
13.5 ° C
13.5 °
13.5 °
82 %
2.1kmh
0 %
Sht
27 °
Die
30 °
Hën
30 °
Mar
29 °
Mër
20 °
E shtunë, 25 Shtator, 2021
spot_img

KUJDES! PAMJE TË RËNDA/ MASAKËR në Gjirokastër, dhjetëra mace dhe qen helmohen gjatë natës, distancohet Bashkia (FOTO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

f2230b7a300e08576ccd6980c473a1e7

Rastet e keqtrajtimit të kafshëve sa vijnë e shtohen në vendin tonë.  

Precedenti më i fundit është shënuar në qytetin jugor të Gjirokastrës, ku dhjetëra mace dhe qen janë gjetur në rrugët e qytetit të ngordhura.

Aktivistë dhe qytetarë akuzojnë Bashkinë si përgjegjëse për vrasjen e kafshëve.

Por menjëherë ka reaguar institucioni vendor, duke hedhur poshtë akuzat dhe duke u distancuar prej tyre.

“NUK ËSHTË E VËRTETË që ne vrasim kafshët! PAMJET NUK TREGOJNË ASGJË! NE KEMI PËRKUSHTIM për mbrojtjen e kafshëve, respektojmë dhe mbështesim projektet dhe konventat europiane për mbrojtjen e tyre. KUSHDO QË KONSTATON abuzim me kafshët t’i denoncojë në Polici e Prokurori. Pamjet e publikuara në mos janë dashakeqësi për të dëmtuar Gjirokastrën, janë të nxituara dhe që sërish bëjnë dëm në perspektivën tonë zhvillimore,” thuhet në reagimin e Bashkisë së Gjirokastrës.

Kohët e fundit, janë shpërndarë disa momente ku makina tërheqin zvarrë për disa metra qen, me policinë që ka marrë masa për autorët e aktit.

128625585_3621325204557166_3830186552168343754_o.jpg

129775978_3621326241223729_8427144274096440100_o.jpg

128840927_3621325901223763_7646865526723308604_o.jpg

Më shumë

spot_img