Tirana
clear sky
17.5 ° C
17.5 °
17.5 °
45 %
4.1kmh
0 %
Hën
25 °
Mar
25 °
Mër
26 °
Enj
27 °
Pre
27 °
E hënë, 14 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

KUJDES, pamje të rënda! Arrestohen 3 infermiere që u filmuan duke dhunuar pacientët me Covid-19 (VIDEO)

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

0b3d46e18d5dc6a9cdd24dc12d9678c8

Agjentët e Guardia di Finanza në Savona kanë arrestuar sot tre shtetase italiane, punonjëse sociale në Varazze. Ato janë vënë në pranga për keqtrajtim dhe dhunë ndaj pacientëve, ndërkohë që këta të fundit ishin prekur nga Covid-19. 

Hetimet përfunduan falë kamerave të vendosura në disa dhoma. Ato kanë dhunuar pacientët në forma të ndryshme, i kanë goditur me shuplaka, fyerje, kërcënime dhe mallkime. 

Të moshuarit e pafuqishëm u kërcënuan gjithashtu se do të mbeteshin pa ushqim, madje edhe se do të lidheshin në shtrat ose do të rriheshin, vetëm për shkak se kishin kërkuar ndihmë.

Pamjet  u bënë publike pas skandalit të djeshëm në Britaninë e Madhe ku një punonjëse e kujdesit shëndetësor abuzonte me një pensioniste.

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img