Tirana
overcast clouds
8.5 ° C
8.5 °
8.5 °
61 %
3.1kmh
100 %
Enj
8 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
5 °
Hën
3 °
E enjte, 20 Janar, 2022

Kujdes nesër, merrni çadrën me vete sepse të enjten priten reshje shiu

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Vendi ditën e enjte do të ndikohet nga masa ajrore të paqëndrueshme. Moti parashikohet me vranësira mesatare dhe të dendura. Reshjet e shiut parashikohen me intensitet të ulët dhe mesatar në formë shtrëngatash në veri, veriperëndim dhe jugperëndim.

Në alpe do të ketë borë të dobët, kurse gjatë reshjeve parashikohet mjegull.

Era do të fryjë me drejtim juglindje – jug 1-7m/sek, përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore era e fortë dhe shpejtësi deri në 12-15m/s. Valëzimi në dete do jetë i forcës 3-4 ballë, raporton Shërbimi Meterologjik Ushtarak.

Temperaturat parashikohen:

  • në zona malore 4 deri 13°C
  • në zona e ulëta  5 deri 18°C
  • në zona bregdetare 9 deri 18°C.
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img