Tirana
clear sky
0.5 ° C
0.5 °
0.5 °
34 %
1kmh
0 %
Hën
0 °
Mar
6 °
Mër
7 °
Enj
8 °
Pre
10 °
E hënë, 6 Shkurt, 2023

Kujdes! Nëse e vizitoni, kjo faqe mund t’ju prishë telefonin

spot_img

Lajme të ngjashëm

Pas shumë ankesave për link-un e një ëebfaqeje që është në gjendje të prishë telefonat smart, edhe vetë gjigandi i teknologjisë Apple, ka konfirmuar një gjë të tillë dhe ka paralajmëruar përdoruesit.

Faqja që nuk duhet vizituar është “chrashsafari.com” dhe nëse e klikoni mund të prishë telefona si iPhone 6S, iPhone 5S në versoinin 9.2.1 dhe iPhone 6 me iOS 9.2.

Fillimisht nëse vizitoni këtë faqe do  prishet “Safari” më pas telefoni mund të pësojë “reboot” dhe kur të ndizet sërish mund të keni humbur disa nga aplikacionet apo dokumenta të regjistruara në telefon. Megjithatë vetë programi i iOS nuk pëson dëme të pariparueshme.

Më shumë


spot_img

spot_img