Kujdes! Mos bëni “screenshot” në Instagram. Çfarë ju ndodh

Publikuar tek: bota, më 09:42 16-08-2017 Kujdes! Mos bëni “screenshot” në Instagram. Çfarë ju ndodh

Rrjetet sociale janë bërë "përgjuesit" më të mëdhenj.

Mjafton një veprim sa më i vogël për të gjurmuar ndonjë person që ju intereson, si psh, kur ishte online për herë të fundit, çfarë ndjek, cilës foto i bëri “like”, etj.

Sikur të mos mjaftonin këto, tashmë edhe Instagram-i do i tregojë bashkëbiseduesit tuaj, nëse ju i bëni "screenshot" fotos që ai ose ajo ju ka dërguar.

Pra nëse po flisni me dikë në Instadirect dhe ju dërgojnë një foto dhe ju asaj fotoje i bëni “screenshot”, atij ose asaj do i shkojë njoftimi për veprimin që keni bërë.

 Kështu që bëni kujdes!

kjlgh.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Irani kërcënon me largim nga marrëveshja bërthamore
Kjo s’kishte ndodhur, kamarierja lë kryeministrin të presë 20 minuta...pas derës »
Article Logic
Execution time: 0.01122784614563
array(1) { ["section"]=> string(60) "kujdes-mos-beni-screenshot-ne-instagram-cfare-ju-ndodh-89236" }