Kujdes, ky është virusi i ri që po qarkullon në komentet e postimeve në Facebook

Publikuar tek: bota, më 21:25 26-06-2016 Kujdes, ky është virusi i ri që po qarkullon në komentet e postimeve në Facebook

Nëse shikoni një njoftim të ri në Facebook, dhe pasi e klikoni vëreni se një prej miqve tuaj ju ka përmendur në një koment, sigurohuni dy herë përpara se ka klikoni.

Një virus i ri po qarkullon në rrjetin social në formën e etiketimit por në komente të postimeve të ndryshme. Virusi përhapet si një njoftim që një prej miqve tuaj ju ka përmendur në një koment, së bashku me linkun e postimit.

Nëse klikoni linkun atëherë një virus mund të shkarkohet në kompjuterin tuaj ndërsa ju bëni automatikisht në mënyrë të pavullnetshme “tag” të gjithë miqtë tuaj.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shkencëtarët diktojnë “Grimcën X” që mund të ndryshojë modelin standart të fizikës
Avioni merr flakë në ajër, bën ulje emergjente »
Article Logic
Execution time: 0.013062953948975
array(1) { ["section"]=> string(85) "kujdes-ky-eshte-virusi-i-ri-qe-po-qarkullon-ne-komentet-e-postimeve-ne-facebook-44669" }