Tirana
overcast clouds
11.5 ° C
11.5 °
11.5 °
82 %
5.1kmh
90 %
Hën
11 °
Mar
10 °
Mër
10 °
Enj
13 °
Pre
11 °
E hënë, 6 Dhjetor, 2021
spot_img

Kufizim për lëvizjet, baret e restorantet, ky vend europian drejt një “lockdown” pas rritjes së infektimeve nga Covid-19

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Kryeministri i Holandës Mark Rutte ka njoftuar bllokimin e parë të pjesshëm me tre javë kufizime për dyqanet, sportin dhe supermarket për shkak të shifrave të larta të Covid-19. Baret, restorantet dhe dyqanet që nuk shesin gjërat e nevojshme duhet të mbyllen në orën 19:00 me orën lokale.

Ai u shpreh se për fat të mirë pjesa më e madhe e njerëzve në Holandë janë vaksinuar kundër koronavirusit. Ndësra bllokimi i pjesshëm tre-javor do të fillojë të shtunën në mbrëmje.

Baret, restorantet dhe dyqanet që nuk shesin gjërat e nevojshme duhet të mbyllen në orën 19:00 me orën lokale.

Sporti profesional do të vazhdojë, por pas dyerve të mbyllura, duke përfshirë ndeshjen kualifikuese të Holandës për Kupën e Botës në futboll kundër Norvegjisë më 16 nëntor, kinematë dhe teatrot do të qëndrojnë të hapura.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img