Tirana
clear sky
-1.5 ° C
-1.5 °
-1.5 °
69 %
1.5kmh
0 %
Enj
10 °
Pre
7 °
Sht
5 °
Die
4 °
Hën
2 °
E enjte, 20 Janar, 2022

KUALIFIKUESET “KATAR 2022”/ Turqia dhe Hollanda nuk falin, Franca ngec sërish (REZULTATET)

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Janë luajtur në orën 20:45 sfidat e radhës kualifikuese për Kupën e Botës. Ekipet favorite si Turqia, Danimarka, Hollanda kanë bërë detyrën duke dalë me 3 pikë nga sfidat e sotme.

Fitore arritën edhe Izraeli ndaj Austrisë, Skocia ndaj Moldavisë si dhe Kroacia në transfertë ndaj Sllovakisë.

Franca ka zhgënjyer sërish, pasi u ndal në barazimin 1-1 në Ukrainë, me këta të fundit që marrin barazimin e 5-të radhazi në grup. Kujtojmë se ditën e nesërme në orën 18:00 luan kombëtarja shqiptare ndaj Hungarisë ën “Elbasan Arena”.

Screenshot 10 5
spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img