Tirana
overcast clouds
11 ° C
11 °
11 °
87 %
2.1kmh
90 %
Mar
14 °
Mër
10 °
Enj
14 °
Pre
17 °
Sht
12 °
E martë, 13 Prill, 2021
spot_img

Kualifikimi i kandidatëve të BKH, reagon ambasada e SHBA-së: Do të vazhdojmë të mbështesim SPAK dhe FBI-në shqiptare

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ambasada Amerikane në Tiranë ka reaguar për kualifikimin e kandidatëve të Byrosë Kombëtare të Hetimit.

Përmes një postimi në rrjetet sociale, ambasada shkruan se SHBA-ja do të vijojë të mbështesë Prokurorinë e Posaçme dhe FBI-në shqiptare në luftën kundër korrupsionit dhe krimit.

“Urime dhe fat të mbarë burrave dhe grave që përfunduan me sukses procesin rigoroz të aplikimit dhe tani do të fillojnë trajnimin për Byronë Kombëtare të Hetimit. Shtetet e Bashkuara të Amerikës do të vazhdojnë të mbështesin SPAK-un dhe ata që i përgjigjen thirrjes së detyrës për të luftuar korrupsionin dhe krimin e organizuar në emër të popullit shqiptar. Presim së shpejti një thirrje tjetër për hetues të BKH-së, për të forcuar më tej këtë institucion të ri”,- shkruan amabasada.

Më tej, në postim thuhet se ambasada pret që BKH të bëjë një tjetër thirrje për aplikantë, pasi ka akoma vende bosh.

Këtë prag-zgjedhjesh, kemi hapur sondazhin për të parë se ku është mbështetja juaj ndaj partive dhe kandidatëve përkatës. Klikoni këtu për të votuar dhe për të aksesuar statistikat e deritanishme.

spot_img

Më shumë

PËRGJIGJU

Ju lutemi shkruani komentin tuaj!
Ju lutem shkruani emrin tuaj këtu

Lajmet e fundit