Tirana
broken clouds
21.3 ° C
21.3 °
21.3 °
74 %
1.3kmh
54 %
Sht
29 °
Die
29 °
Hën
28 °
Mar
27 °
Mër
25 °
E shtunë, 18 Shtator, 2021
spot_img

KUALIFIKIM HISTORIK/ Teuta bën MREKULLINË, vijon ëndrrën europiane (VIDEO)

spot_img

Lajme të ngjashëm

Teuta bën mrekullinë dhe vijon ëndrrën europiane!

Skuadra durrsake përmbysi disavantazhin 2-0 të regjistruar në stadiumin “Niko Dovana”, duke fituar 3-0 përballë Inter Eskaldes dhe kaluar në raundin e tretë të Conference League.

Ekipi i drejtuar nga Edi Martini ishte totalisht ndryshe nga ajo e një jave më parë, duke dominuar kundërshtarin që tregoi limitet në fushën e lojës.

Sebino Plaku ishte padyshim heroi i kësaj sfide, me 2 gola. Bomberi shënoi të dy golat brenda 90 minutëshit, për ta dërguar sfidën në shtesë.

Aty, Teuta u shfaq më pragmatiste dhe penalltia e shndërruar në gol nga Kallaku i dha Teutës biletën për në raundin tjetër. Në turin tjetër, Teuta do mas forcat me Shamrock Rovers.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img