Tirana
few clouds
19.5 ° C
19.5 °
19.5 °
60 %
2.6kmh
20 %
Mër
18 °
Enj
21 °
Pre
22 °
Sht
22 °
Die
19 °
E mërkurë, 20 Tetor, 2021
spot_img

“Ku të çon mushka?!” Klevis Balliu shpërthen ndaj Bashës: Me ataë vendim, ai nuk rri më kryetar partie

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Ish-deputeti i PD, Klevis Balliu, ka shpërthyer ndaj kryedmeokratit Basha për vendimin e përjashtimit të Sali Berishës nga Grupi Parlamentar i PD-së.

Ai u shpreh në “Opinion” se pas këtij vendimi, Lulzim Basha nuk mund të jetë më kryetar i partisë, teksa shtoi se kryedemokrati të vetmet zgjedhje që mund të fitojë janë ato për kryetar të PS-së, pasi u ka bërë nder socialistëve.

“Ne kemi mendime të ndryshme, si mund ta vendosë një njeri. Dhe tani del Lulzim Basha, më thotë mua se kërkoj Kuvende anti-amerikane. Si mor zotëri ma thua mua këtë? Po ku të çon mushka që ma thua mua. Me këtë vendim, ky kryetar partie nuk rri më. Ky kryetar partie fiton zgjedhje vetëm te PS. Ky Ramën e mund me këtë vendim, se nder u ka bërë atyre”, tha Balliu.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img