Hapësire reklamuese

Politikë

"Ku je mo, pse ke humb, pse nuk vjen në debat?" Këlliçi sfidon live Veliajn

Shkruar nga Newsbomb
"Ku je mo, pse ke humb, pse nuk vjen në debat?"

Kandidati i Opozitës për Bashkinë e Tiranës, Belind Kelliçi, i ftuar në emisionin e mëngjesit “Kafe Shqeto”, në Syri-TV, teksa po fliste për sfidat e fushatës, e ftoi përsëri Erjon Veliajn në debat.

Këlliçi i tha drejtuesit të emisionit, Flavios, nëse ja kishte numrin e telefonit kryebashkiakut aktual, që ti kërkonte një debat, për Tiranën, problemet e qytetit, dhe për çdo cështje që shqetëson atë dhe banorët.

Edhe për diplomat, tha Këlliçi.

Në një moment duke u drejtuar nga kamera, kandidati i Opozitës u shpreh; Ku je mo, pse ke humb, hajde në debat, ku të duash, në cilën studio të duash, për çdo temë që të duash!

Debati mes dy kandidatëve për Bashkinë e Tiranës është një gjë që po kërkohet shumë nga opinioni publik.

Në sondazhet e fundit, del se rreth 70 përqind e qytetarëve e kërkojnë këtë debat.

Nga ana tjetër, prej fillimit të fushatës, Belind Këlliçi e ka kërkuar këtë ballafaqim, në mënyrë të përsëritur.

Por gjithnjë, Veliaj, i pyetur nga gazetarët, është shmangur, ka bishtnuar pa argumenta bindëse.

Debati i shërben shoqërisë në një demokraci, dhe e ndihmon votuesit në zgjedhjen dhe vendimin që ai merr.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese