Hapësire reklamuese

Aktualitet

Kthyen fermën në “shtëpi bari”, arrestohen dy shqiptarë në Spanjë

Shkruar nga Newsbomb
Kthyen fermën në “shtëpi bari”, arrestohen dy

Dy shqiptarë kanë rënë në pranga në Spanjë, pasi policia zbuloi një plantacion kanabisi.

Dy të rinjtë, përkatësisht 19 dhe 27 vjeç kishin kthyer fermën e fqinjit, të cilën e kishin marrë me qira, në shtëpi bari. Autoritet mësuan se në zonën e Bassa del Montsià, në komunën e Ulldecona, kompania e energjisë elektrike kishte konstatuar humbje të konsiderueshme elektrike, në përputhje me ekzistencën e një plantacioni marijuane në ambiente të mbyllura.

Ferma në fjalë ishte në pronësi të një fqinji pensionist, i cili prej disa kohësh jepte me qira. Fillimisht u bënë kontrolle për tërheqjen e parregullt të energjisë elektrike në fermë. Më 18 janar, një operacion i përbashkët nga dy forcat e sigurisë lejoi hyrjen në fermë.

Agjentët gjetën një plantacion në prodhim të plotë, me gjithsej 612 bimë, si dhe dy shqiptarët të cilët përfundimisht treguan se ishin përgjegjës për kultivimin e kanabisit në ambiente të mbyllura.

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese