Tirana
clear sky
22.5 ° C
22.5 °
22.5 °
64 %
2.1kmh
0 %
Mër
38 °
Enj
39 °
Pre
31 °
Sht
36 °
Die
36 °
E mërkurë, 4 Gusht, 2021

Kthjellime në të gjithë vendin, mësoni si do jetë moti për sot

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

a8f908bc71eee044d9ea4494d5a6f4ab

Moti i kthjellët do të dominojë në të gjithë vendin deri në mesditë ku shfaqen vranësira nëpër territor.

Më të dukshme vranësirat paraqiten ne dy ekstremet veri-jug duke rrezikuar shira të izoluar në ekstremin jugor, sipas meteoalb. Parashikohet që kushtet e qëndrueshme të motit të vijojnë deri mëngjesin e  së hënës.

Temperaturat e ajrit do te ulen lehtë në mëngjes  po ashtu edhe mesdita sjelle rënie të tyre duke luhatur vlerat ditore nga  -2°C  deri në 18°C.

Era do fryjë  mesatare dhe e fortë me 50-55 km/h nga drejtimi Verilindor duke krijuar në det dallgëzim 5 ballë.

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img