Tirana
few clouds
27.5 ° C
27.5 °
27.5 °
57 %
4.6kmh
20 %
Die
26 °
Hën
27 °
Mar
27 °
Mër
26 °
Enj
24 °
E diel, 19 Shtator, 2021
spot_img

Kthjellime e vranësira, mësoni si do jetë moti sot

spot_img

Lajme të ngjashëm

141c4fd93072d49a9eecf0157fe59a1a

Për këtë fundjavë vendi ynë do të ndikohet nga kushte të qëndrueshme atmosferike.

Në këtë mënyrë, ata të cilët kanë planifikuar për këtë të Diel, moti do i favorizojë duke qenë i kthjellët në të gjithë territorin e vranësira të pakta kalimtare.

Gjithashtu priten edhe temperatura të ngrohta sidomos ato të mesditës, ben te ditur Sherbimi Meteorologjik Ushtarak.

Megjithatë, në orët e vona të mbrëmjes të ditës së Diel mbi vendin tonë depërtojnë masa ajrore të paqëndrueshme.

Era përgjatë këtyre ditëve do të fryjë nga kuadrati i jugut me një shpejtësi mesatare 3-10m/s dhe nga orët e mesditës të ditës së Diel deri në orët e mesditës të ditës së Hënë fiton shpejtësi dhe bëhet intensive deri në 15-20m/s kryesisht përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore.

Lexo edhe:

Nuk ka lajme të lidhura për këtë lajm

Më shumë

spot_img