Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
83 %
1.5kmh
0 %
Enj
38 °
Pre
38 °
Sht
35 °
Die
34 °
Hën
33 °
E enjte, 24 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Kthjellime dhe vranësira, moti vijon i paqëndryeshëm, mësoni si do të jetë moti këtë javë

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Për javën që presim përpara vendi ynë futet në stinën e verës por duket se moti ende vijon të jetë relativisht i paqëndrueshëm.

Për ditën e nesërme (Hënë) moti parashikohet fillimisht me diell por nga orët e mesditës deri ato të pasdites ka shtim vranësirash mesatare deri të dendura. Vranësirat do të shoqërohen me reshje shiu të intensitet të ulët por lokalisht reshjet do të jenë me intensitet mesatar në formën e shtrëngatave shoqëruar me shkareksa elektrike dhe breshër.

Po njësoj edhe dita e Martë e cila parashikohet me alternime kthjellimesh dhe vranësirash shoqëruar me reshje shiu të herëpashershme. Por, ndryshe nga e Hëna reshjet do të jenë me intensitet të ulët në formë pikash dhe vetëm lokalisht në male në formë shtrëngatash afatshkurtra.

Duke nisur nga dita e Mërkurë deri ditën e Premte mbi territor fillon qarkullimi i masave ajrore të qëndrueshme. Moti do të jetë kryesisht i kthjellët por nuk do të mungojnë vranësirat kalimtare në orët e mesditës. Gjithashtu gjatë këtyre ditëve nis dhe rrtija graduale e temperaturave të cilat mund ti shihni në tabelën më poshtë.

193922222 1180870615685609 3042616282053241139 n

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img