Tirana
clear sky
34.5 ° C
34.5 °
34.5 °
36 %
2.6kmh
0 %
Hën
34 °
Mar
39 °
Mër
42 °
Enj
41 °
Pre
41 °
E hënë, 26 Korrik, 2021

Kthjellime dhe vranësira, mësoni si do të jetë moti në këtë “Ditë Vere”

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

226896c318355b7a1e660ea847a85237

Vranësirat e dendura dhe kthjellimet e pakta do të jenë dominant deri në mesditë në të gjithë Shqipërinë.

Por pas mesditës vranësirat pësojnë zhvillim duke sjellë shira të pakët e të izoluar në territor. Po ashtu mbrëmja mbetet në ndikimin e vranësirave dhe reshjeve të dëborës në zonat e thella malore.

Sipas MeteoAlb temperaturat e ajrit rriten në mëngjes dhe mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 1 deri 18°C.

Era do fryjë mesatare deri e fortë në det, me shpejtësi 40 km/h nga drejtimi Jugor ndërsa në det krijohet dallgëzim 3 – 4 ballë

Më shumë

spot_img
spot_img