Tirana
broken clouds
10.5 ° C
10.5 °
10.5 °
87 %
5.7kmh
75 %
Pre
12 °
Sht
13 °
Die
12 °
Hën
12 °
Mar
8 °
E premte, 3 Dhjetor, 2021
spot_img

Kthjellime dhe vranësira kalimtare, mësoni si do të jetë moti sot

spot_img
spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

Vendi ynë do të ndikohet nga masa ajri relativisht të qendrueshme. Moti parashikohet me kthjellime si dhe alternime vranësirash kalimtare hera-herës të dendura.

Era do të fryjë me drejtim verilindje – juglindje me  shpejtësi mesatare 1-8m/s. Përgjatë vijës bregdetare dhe zonat luginore era fiton intensitet deri në deri ne 12-15m/sek.

Masat ajrore më të ftohta me origjinë veriperëndimore do të ulin temperaturat kryesisht në vlerat e mesditës

Masat ajrore më të ftohta me origjinë veriperëndimore do të ulin temperaturat kryesisht në vlerat e mesditës:

në zona malore 5 deri 13 °C  

në zona e ulëta 8 deri 24 °C        

në zona bregdetare 11 deri 24 °C

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_img
spot_img
spot_img
spot_img
spot_img