Hapësire reklamuese

Aktualitet

Kthjellime dhe alternime vranësirash, parashikimi i motit për sot

Shkruar nga Newsbomb
Kthjellime dhe alternime vranësirash, parashikimi i motit për sot

Sot vendi ynë do të ndikohet nga kushte atmosferike të qëndrueshme.

Sipas Shërbimit Meteorologjik Ushtarak, moti parashikohet i kthjellët e me vranësira në shtim pas orëve të mesditës.

Era pritet të fryjë me drejtim juglindje–jugperëndim me shpejtësi mesatare 1-5m/sek, përgjatë vijës bregdetare e lugina era fiton shpejtësi 7-8m/sek, pas orëve të mesditës era pritet të fitojë shpejtësi 10-12m/sek shoqëruar me dallgëzim të forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen:

në zonat malore 0 deri 16°C

në zonat e ulëta 4 deri 19°C

në zonat bregdetare 4 deri 19°C

Sondazh

Poll

Lexo gjithashtu

Hapësire reklamuese