Tirana
clear sky
20.5 ° C
20.5 °
20.5 °
60 %
6.2kmh
0 %
Mar
19 °
Mër
27 °
Enj
27 °
Pre
28 °
Sht
29 °
E martë, 15 Qershor, 2021
spot_imgspot_img

Kthimi i pronave të institucioneve fetare, Meta nga Korça: Çështjen e pengon vetëm korrupsioni qeveritar

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

fb370077a1d5a6a402b96f4b0ee644ad

Presidenti i Republikës, Ilir Meta ka vizituar sot Metropolitinë e Korçës, nga ku ka dhënë një deklaratë për mediat.

I pyetur se kur do të kthehen pronat për shumë institucione fetare, Meta tha se këtë çështje e pengon vetëm korrupsioni qeveritar, duke shtuar se ka apeluar vazhdimisht për zgjidhjen e problematikës.

Kreu i Shtetit e konsideroi të rëndësishme këtë proces, me qëllim që institucionet fetare të bëjnë më shumë për besimtarët dhe qytetarët, në shërbim edhe të shtresave në nevojë. 

Më shumë

Lajmet e fundit

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img