Tirana
clear sky
16.5 ° C
16.5 °
16.5 °
82 %
0.5kmh
0 %
Mar
28 °
Mër
28 °
Enj
25 °
Pre
25 °
Sht
22 °
E martë, 28 Shtator, 2021
spot_img

Kthesë e papritur, Rama dhe Basha takohen sërish, zbulohet negociatori

spot_img

Lajme të ngjashëm

Kthesë të befasishme marrin bisedimet për dialog mes palëve pas deklaratave të prera që Edi Rama bëri sot me gazetarët në konferencë.

Shefi i qeverisë Edi Rama dhe lideri i opozitës Lulzim Basha do takohen sërish sonte në orën 19:00 në Presidecë në një tjetër tentativë për konsensus.

Ky takim, i dyti brenda dy ditësh, vjen me ftesë të Presidentit Bujar Nishani ndërsa negociator është ambasadori i SHBA Donald Lu që këtë herë do bëhet pjesë e bisedimeve në tryezë.

Lu, sot është takuar brenda pak orëve, dy herë me Ramën  në Kryeministri. Këtij takimi i është bashkuar edhe ambasadorja Romana Vlahutin.

Më shumë

spot_img