Ksera apelon vendimin e Gjykatës, kërkon lirinë

Publikuar tek: politike, më 16:54 08-02-2016 Ksera apelon vendimin e Gjykatës, kërkon lirinë

Vetëm një javë pas arrestimit të bujshëm, ish-ministri i Mirëqënies Sociale, Spiro Ksera, ka apeluar vendimin e Gjykatës së Tiranës për “arrest me burg”.

Një gjë e tillë ishte paralajmëruar ditën e djeshme nga avokati i Kserës ndërsa apelimin për ndryshimin e masës së sigurisë e ka bërë edhe ish vartësi i tij Artevis Mene. Vendimi pritet të shqyrtohet nga Krimet e Rënda këtë javë.

Ish-ministri Ksera u arrestua me akuzën e shpërdorimit të detyrës dhe vjedhjes së një shume prej 30 milionë lekë të vëna në dispozicion për organizimin e disa aktiviteteve për minoritetet dhe invalidët por që nuk u realizuan kurrë. Ministria e MIrëqënies Sociale kishte falsifikuar edhe fotografitë për t’i bërë të dukeshin si aktivitetet që duhej të zhvilloheshin.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010513067245483
array(1) { ["section"]=> string(52) "ksera-apelon-vendimin-e-gjykates-kerkon-lirine-32054" }