Tirana
overcast clouds
12.5 ° C
12.5 °
12.5 °
88 %
0.5kmh
90 %
Die
19 °
Hën
20 °
Mar
21 °
Mër
21 °
Enj
21 °
E diel, 17 Tetor, 2021
spot_img

Kryetari i parlamentit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi shtrohet në Infektiv

spot_img
spot_img

Lajme të ngjashëm

054140239e791ae1b4ad42dcab9124ec

Kryetari i Parlamentit të Maqedonisë së Veriut, Talat Xhaferi është shtruar sot në Klinikën e Sëmundjeve Infektive në Shkup.

Ende nuk është bërë e qartë nëse bëhet fjalë për infektim nga koronavirusi apo për diçka tjetër. Xhaferi kishte pasur probleme shëndetësore gjatë ditëve të fundit, thanë burime pranë tij.

Ndërkohë, parlamenti i ri i dalë pas zgjedhjeve të 15 korrikut duhet të mblidhet në fillim të muajit gusht dhe këtë seancë e thërret vetë z. Xhaferi.

Dy zyrtarë të tjerë të BDI-së kanë njoftuar se kanë rezultuar pozitivë në testet për COVID-19: Arbër Ademi, i cili është Ministër aktual i Arsimit dhe deputet në parlamentin e ri, si dhe Kreshnik Bekteshi, Ministër i Ekonomisë.

spot_imgspot_img

Më shumë

spot_imgspot_img
spot_img
spot_img
spot_img